FOTOBLOGWOKÓŁ FOTOGRAFII

100 lat NIKONA

NIKON ma setne urodziny!

Rok 2017 jest niezwykle ważny dla NIKONa ponieważ to jego…. setna urodziny! Firma Nikon Powstała w 25 lipca 1917 roku w Tokio, kiedy połączyły swoje siły trzy mniejsze firmy. Do II wojny światowej produkowano głównie sprzęt optyczny do zastosowań przemysłowych, podczas II wojny robiono dla wojska japońskiego lornetki i peryskopy.

Firma dla fotografów stała się znana w momencie gdy rozpoczęto produkcję aparatów małoobrazkowych. 7 marca 1948 roku na rynek wprowadzono pierwszy aparat fotograficzny NIKON I, a pierwszym aparatem dla profesjonalistów był model SP z 1957 roku. Należy tylko pamiętać, że to był aparat dalmierzowy. Pierwsza lustrzanka NIKON F została wypuszczona na rynek w 1959 roku. Wtedy też pojawił się mocowanie obiektywów czyli bagnet F.

Co przynosi marce NIKON rok 2017? Wypuszczono limitowaną serię aparatów, obiektywów i akcesoriów z logo Nikon 100th Anniversary. No ale zapowiedziano również coś niezwykłego. Nową lustrzankę D850! Aparat jest reklamowany hasłem: Hercules Rising i specyfikacja ma być po prostu mocarna. M.in. timelapsy w rozdzielczości 8K i znakomite możliwości video.

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


TravelPhoto.pl