FOTOPORADY

YouTube i Vimeo – podstawy cz. 3

YouTube i Vimeo – podstawy cz. 3

YOUTUBE: Zapisywanie filmów na dysk komputera

Sposobów jest cała masa ale niestety wiele z nich przestaje działać. Dlaczego? Chociażby dlatego, że YouTube żyje ze streamingu, a nie z oglądania filmów pobranych na dysk twardy. 

No ale jednak nie zawsze mamy na tyle szybkie łącze by dało się cokolwiek obejrzeć nawet z mniejszą rozdzielczością. Stąd potrzebujemy narzędzia pozwalającego na pobranie filmu z internetu i zapisanie go na dysk.

Obecnie (2019/20) używam programu 5KPlayer. W nazwie ma player ale poza wyświetlaniem program umożliwia właśnie zapis filmu na dysku.

Tak wygląda program 5KPlayer po uruchomieniu.

Klikamy na klawisz YouTube i jeżeli mamy już adres filmu np. podczas oglądania filmu w YT klikamy udostępnij i KOPIUJ LINK – to klikamy PASTE URL & ANALYZE.

 

 

Po przeanalizowaniu linku z YT program wyświetla klawisz DOWNLOAD który pozwala na pobranie filmu. Możemy też wcześniej wybrać “trybik” aby ustalić w jakiej rozdzielczości możemy film pobrać lub możemy zapisać samą ścieżkę dźwiękową.

Warto zapisywać filmy z największą dostępną rozdzielczością.

Po kliknięciu DOWNLOAD pojawia się wykres pokazujący jak przebiega pobieranie filmu. Część biała to już pobrana część filmu – tu jak widać to już ponad 25% filmu. Gdzie film trafia? Tam gdzie to mamy określone dla innych plików.

Może my w programie zdefiniować np. folder do którego będą zapisywane pobierane filmy. Dostęp do konfiguracji programu 5kPlayer to klawisz F2.

Vimeo: Zapisywanie filmów na dysk komputera

Teoretycznie wystarcza program 5KPlayer to tego ale w grudniu 2019 nie działają linki z Vimeo… 🙁


Gdyby coś było niezrozumiałe piszcie, dodamy objaśnienia!

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


Powrót do: FOTOPORADY


(c) TravelPhoto.pl