Fotoporady: Zapisywanie filmów z internetu – YT Downloader

Zapisywanie filmów z YouTube z użyciem programu YT Downloader

Sposobów jest cała masa ale ja opiszę chyba jeden z najprostszych w dwóch wariantach. Zaczniemy od tego, przy którym nie trzeba nic instalować – wystarczy przeglądarka.Dla pełnej rzetelności – ja używam Chrome, ale pewnie działa i na innych. Na zrzucie ekranu wszystko jest napisane, ale dodatkowo opiszę niżej.

Adres serwisu YT to www.youtube.com, natomiast tu macie domenę www.youtube-get.com. Działa ciekawie ponieważ kiedy oglądając film na YT dodacie za …youtube… słówko -get czyli … youtube-get… to przekażecie adres filmu i zwrotnie otrzymacie pytanie o to gdzie ten film zapisać na dysku komputera. Niżej konkrety…

Na to komputer może zachować się następująco:

Pewnie się boicie? No i słusznie! Tu akurat nic by się nie stało ale… jest kłopotliwe. No jeszcze przypomnę pewien kawałek tekstu jaki był na stronie www.youtube-get.com:

I ja właśnie z tej aplikacji korzystam. Klikamy na pobierz i zapisujemy plik na pulpicie. To program składający się z 1 pliku i nie trzeba go instalować. Do działania potrzebuje środowiska Java, ale to powinien mieć każdy zainstalowany na komputerze, a jak nie to polecam zainstalowanie z adresu: https://www.java.com/pl/download/ Dla identyfikacji ekran z prawej.


Teraz kiedy mamy już program do zapisywania filmów na dysku to zapiszmy coś wreszcie! Musimy znaleźć film na YT i pobrać jego adres. Zrobimy to z pola UDOSTĘPNIJ lub klikając na filmie prawym klawiszem myszy i wybierając z menu KOPIUJ ADRES URL FILMU.

Klikamy: Udostępnij na playliście… Zaznaczamy adres: http://youtu.be/YRJ8yW_PJfw robimy CTRL + C (kopiuj) i gotowe! Prawie…

Teraz czas na naszą aplikację. Po uruchomieniu czeka na wklejenie w okienko adresu filmu z YT, kiedy już to zrobiliśmy klikamy na przycisk GET. Program odnajdzie film na YT i pobierze informacje o nim oraz  zostają uaktywnione pola FORMAT oraz DOWNLOAD.

Po kliknięciu na Format rozwija się lista z informacjami w jakich formatach film jest dostępny na YouTube. Polecamy dla słabszych urządzeń i małych tabletów oraz smartfonów format MP4 720p (HD). Dla komputerów z monitorem FHD lub do odtwarzania na telewizorze FHD jedynym sensownym jest oczywiście format 1080p (HD).

Możemy również wybrać zapisanie wyłącznie ścieżki dźwiękowej. Polecam tu format MP3.

Kiedy zdecydujemy się na to co chcemy mieć zapisane na dysku to klikamy DOWNLOAD i program pyta się nas gdzie ma plik zapisać. Tu na przykładzie niżej będzie to plik ZAGRZEB-Chorwacja… do folderu POBRANE.

yt_zapis91

Widzimy jak tworzy się lista zapisywanych plików. Ile ich można jednocześnie ściągać? W praktyce polecam nie przekraczać pięciu aktywnych. Jak jest więcej to niekiedy plik się nie zapisuje i trzeba wtedy go podświetlić kliknięciem i wskazując myszą kliknąć prawym klawiszem i wybrać wznowienie ściągania i wtedy już powinno być wszystko OK! Ponieważ program wcześniej sprawdza, czy podany adres zawiera film w serwisie YT więc ewentualne błędy biorą się z łącza internetowego lub obciążenia komputera.

Mamy więc dwa programy do ściągania video. YouTube Downloader dedykowany do tego serwisu i bardziej uniwersalny 4K Video Downloader, który również obsługuje Vimeo.

 


Powrót do pierwszej strony tej FOTOPORADY

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


Powrót do: FOTOPORADY


(c) TravelPhoto.pl