Laowa 4mm F2.8 Fisheye

Laowa 4mm F2.8 Fisheye

Jeżeli szukacie niezwykłego sprzętu fotograficznego to ten obiektyw możecie postawić na podium nawet na 1 miejscu! Obiektyw o ogniskowej 4mm… Acha! To pewnie błąd! I byłby to błąd pewnie gdyby taka informacja wyszła z marek takich jak Canon lub Nikon, ale nie jest to błąd kiedy obiektyw wychodzi z Venus Optics!

210 stopni!

Obiektywy LAOWA czyli marki producenta Venus Optics są niezwykłe… KAŻDY! Sam zakochałem się w ich obiektywie LAOWA MACRO 15mm (SHIFT gratis!), który przy odwzorowaniu 1:1 pozwala na pokazanie środowiska w którym np. dany robal żyje ale… Teraz pobili mistrzostwo świata! Obiektyw dzięki któremu fotografujesz swoje plecy patrząc w przód!

(c) Ricardo Huang

No dobra… przesadziłem… nie plecy ale ramiona! Laowa 4mm f/2.8 Fisheye patrzy na świat BAAAARDZOOO szeroko na 210 stopni! To nie jest obiektyw do używania bez przerwy ale jeżeli wspomożemy naszą kreatywność wiedzą o plugin’ach jak wykorzystać takie zdjęcia to naprawdę efekty są niezwykłe.

(c) Ricardo Huang

Zobaczcie jak wyglądają filmy z drona (pasuje do Inspire X5) kręcone tym obiektywem! Niektóre sekwencje są niezwykłe! Zdjęcia też mogą być niezwykłe. Panorama 360 stopni z dwóch zdjęć! Tiny planet! Cropy z koła…

Obiektyw to fisheye circular czyli zdjęcia mamy kołowe ale to nic dziwnego przy takim kącie i ogniskowej. Jednak dzięki świetnej ostrości jaką na powierzchni klatki daje nam ten obiektyw możemy dzięki plugin’om robić ze zdjęciami bardzo wiele…

Zdjęcie wyjściowe i po wyprostowaniu i kadrowaniu – (c) Udom Sathanurukkul

Obiektyw w cenie 199 USD do kupienia np. na stronie https://www.venuslens.net/product/laowa-4mm-f-2-8-mft/. Na razie z mocowaniem M43 (widać wpływ DJI, do drona widocznie potrzebowali) ale już za chwilę kolejne mocowania!

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


TravelPhoto.pl