Mactronic QUICK Magnetic USB Charger

Mactronic QUICK Magnetic USB Charger

Za firmą Mactronic nie przepadam, ale zrobili coś naprawdę przydatnego. W dobie ograniczeń bagażu przez linie lotnicze i dla własnej wygody by się nie objuczać kilogramami i objętościami warto na takie drobiazgi zwracać uwagę.

Zapewne wiele z Was używa silnych latarek lub innego sprzętu zasilanego akumulatorami Li-ion np. typu 18650. Takie akumulatory trzeba ładować, czyli do bagażu trafi pewnie spora ładowarka. Jeżeli jednak jesteśmy naprawdę na przymusie posiadania minimalnej ilości sprzętu to ten charger może być znakomitym rozwiązaniem.

Jest jeszcze jeden plus używania go… To jest również powerbank! Jeżeli jesteśmy w przymusowej sytuacji i potrzebujemy podładować np. telefon to możemy to zrobić!

Mactronic charger

Jak to działa?

Cały Mactronic charger to szary kabel. Z jednej strony mamy magnetyczne styki gdzie umieszczamy akumulator (praktycznie każdy Li-ion). W środku mamy elektronikę, a na końcu wtyczko/gniazdo USB.

Mactronic charger

Kiedy pokazaną na zdjęciu wtyczkę umieścimy w powerbanku lub ładowarce sieciowej USB, rozpocznie się ładowanie akumulatora – tu 18650. Jest wolniejsze niż w dużej ładowarce sieciowej, ale jest!

Mactronic charger

Kiedy jednak do położonego z drugiej strony gniazda włożymy kabel USB i podepniemy odbiornik to mamy… powerbank. Na zdjęciu ładuję mini czołówkę, która ma wbudowany akumulator i ładuje się nią przez port USB. Oczywiście można tu podpiąć telefon lub ładowarkę akumulatorów fotograficznych na USB.

Mactronic charger

Może prąd na wyjściu nie zachwyca bo to tylko 1A, ale kiedy mamy podbramkową sytuację, pusty powerbank i potrzebę naładowania czegoś to ten Mactronic charger może być wybawieniem z kłopotów.

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl

Zobacz również: O zasilaniu w podróży…


(c) TravelPhoto.pl