FOTOBLOGWOKÓŁ FOTOGRAFII

Nie żyje Paweł Pierściński

Nie żyje Paweł Pierściński twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu

Dnia 22 maja 2017 roku w Kielcach w wieku 79 lat zmarł Paweł Pierściński, twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Każdy kto fotografuje krajobraz i przyrodę musiał oglądać jego zdjęcia, które dostarczały inspiracji do szukania piękna krajobrazu o każdej porze roku i w każdych warunkach.

Paweł Pierściński – foto. ze strony ZPAF w Kielcach
Paweł Pierściński – foto. ze strony ZPAF w Kielcach

Paweł PIERŚCIŃSKI – fotograf, publicysta, krytyk i teoretyk fotografii, działacz społeczny, organizator ruchu fotograficznego pejzażystów polskich, komisarz ogólnopolskich wystaw fotografii krajobrazowej, redaktor i współautor między innymi almanachów fotograficznych: „Mistrzowie Polskiego Pejzażu” (2000) oraz „Kielecka Szkoła Krajobrazu” (2002). Twórca, organizator i animator pracy kierunku artystycznego pod nazwą KIELECKA SZKOŁA KRAJOBRAZU. Urodzony 25 maja 1938 roku w Kielcach.

Przeczytaj więcej na stronie ZPAF w Kielcach…

Tak niewiele zabrakło do jego urodzin 25 maja. Jego przyjaciele przygotowali album, który miał być niespodzianką dla Pawła Pierścińskiego. Niestety już go nie zobaczy. Ale zobaczyć mogą Ci, którym Kielecka Szkoła Krajobrazu nie była obca. Jest udostępniony w PDFie na stronach kieleckiego oddziału ZPAF.

Wielka, wielka szkoda. Odeszła od nas legenda polskiej fotografii.

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


(c) TravelPhoto.pl