POKAZY MULTIMEDIALNE

POKAZY MULTIMEDIALNE – warunki techniczne

POKAZY MULTIMEDIALNE – warunki techniczne

Projekcje w mniejszych salach, klasach, itp…

Posiadamy własny sprzęt (silny projektor Full HD oraz nagłośnienie z mikrofonami bezprzewodowymi) dla sal do ok. 200 osób. Organizator powinien zapewnić zaciemnienie sali oraz ekran (biała ściana) minimum 210 cm szerokości.

Projekcje w wielkich salach, festiwalowe na sprzęcie projekcyjnym organizatora…

Nośnikiem pokazu jest player multimedialny wyposażony w wyjście HDMI dla systemów mających wejście video+dźwięk po HDMI lub tylko video z HDMI do projektora multimedialnego, a dźwięk z playera otrzymujemy wtedy z wyjścia mini jack (mamy transmiter bluetooth bezprzewodowo do 10 metrów od playera) lub przewodowo z wyjść audio w standardzie CINCH lub mini jack.

Pokazy są zapisane jako filmy full HD 1080p z dużym bitrate lub w 4K.  Ponieważ pokazy są renderowane z najlepszą możliwą jakością nie nadają się do płynnego odtwarzania przez większość biurowych komputerów PC/Mac (ta uwaga dotyczy organizatorów, którzy niekiedy upierają się by pokazy były z ich komputerów, ale nie mają sprzętu potrafiącego obsłużyć multimedia). Tylko player multimedialny zapewnia płynne odtworzenie pokazu z odpowiednią jakością.

Jeżeli używane są extendery wykorzystujące skrętkę komputerową (np. między sceną, a projektorem w kinie) i nie jest to profesjonalny sprzęt o WSPÓŁCZESNYCH parametrach, to obraz nie jest dobrze przesyłany i na projektorze kinowym nie da się uzyskać dobrej jakości (artefakty, gubienie klatek). Jeżeli istnieje możliwość podłączenia się do projektora kinowego przez kabel HDMI możliwa jest prezentacja z najlepszą jakością.

Uwaga!
Nie ma możliwości skrócenia pokazu! Jest w formie filmu! Po jego uruchomieniu nie ma potrzeby dokonywania żadnych operacji pilotem przy playerze ani regulacji poziomu dźwięku.

Na pełen metraż trzeba liczyć zawsze 1 godzinę i +/- 10 minut w zależności od pokazu

Przy podłączaniu naszych mikrofonów bezprzewodowych (zasięg max. 70m) do centralnego nagłośnienia są dwie możliwości podłączenia:

1. wyjście gniazdem JACK (mono), które daje łączony sygnał z obu mikrofonów.

2. dwa wyjścia XLR (posiadamy również przejściówki z XLR na gniazdo JACK mono) – wtedy do miksera trafia sygnał każdego z mikrofonów osobno.

Ustawienie projektora (kalkulator projekcji)

Jeżeli chcą Państwo przygotować wstępnie miejsce do ustawienia naszego sprzętu niżej jest kalkulator projekcji pozwalający określić w jakiej odległości od ekranu musi znajdować się projektor w zależności od wielkości ekranu:

Odległość projektora od ekranu w zależności od wielkości:

  • 180 cm – 2.7 <> 3.24 m
  • 210 cm – 3.15 <> 3.78 m
  • 300 cm – 4.5 <> 5.4 m
  • 400 cm – 6 <> 7.2 m
  • 500 cm – 7.5 <> 9 m
  • 600 cm – 9 <> 10.8 m
  • 700 cm – 10.5 <> 12.6 m
  • 800 cm – 12 <> 14.4 m
Zakres odległości ustawienia projektora na wprost ekranu o danej szerokości.
Proporcje ekranu w pokazach to 16:9!

Powrót do menu POKAZY


POKAZY_2