POKAZY MULTIMEDIALNE pełnometrażowe

Posiadamy własny sprzęt projekcyjny (projektor Full HD, mikrofony bezprzewodowe, nagłośnienie), więcej o warunkach technicznych prosimy o przeczytanie tutaj: wymogi techniczne prezentacji. Niżej opisy i trailery pokazów. Przy każdym pokazie są gotowe materiały do pobrania takie jak plakat, opis. Plakat JPG jest formatu A4 plakat w formacie PDF może być drukowany również w wielkości A3.
UWAGA! Pokaz pełnometrażowy jest to pokaz trwający do 1 godziny i 15 minut (najczęściej 1:05) nie ma możliwości przyspieszenia lub rozciągnięcia pokazu w czasie ponieważ generowane są jako film, do którego dodajemy  komentarz na żywo. Pokaz zgodnie z zadanym czasem możemy zrobić na zamówienie (za dodatkową opłatą) ale są też gotowe pokazy na eventy o czasie trwania do 30 minut!


NAMIBIA – Przez pustynię i busz

NOWY pokaz o Namibii (Premiera XII-2018 na Festiwalu Terra, ale również pokazywaliśmy go w Hali Arena na KOLOSACH w Gdyni w 2019 roku). Przemierzyliśmy ten piękny i niezwykły kraj wzdłuż i wszerz zbierając doświadczenia przez 11 lat.

Odwiedziliśmy najpiękniejsze wydmy świata, plemiona Himba, Buszmenów, Damara… Przejechaliśmy Wybrzeżem Szkieletowym, tropiliśmy zwierzęta w Etoszy, lataliśmy nad najpiękniejszymi miejscami… Nowy pokaz jest również w wersji eventowej (krótka).

Powstały przez te lata dwie książki! Pierwsza “NAMIBIA – 9000 km afrykańskiej przygody” została wyróżniona w plebiscycie TRAVELERY  National Geographic jako najlepsza podróżnicza książka roku! Ale… druga, którą sami wydaliśmy jest JESZCZE LEPSZA! To “NAMIBIA. Przez pustynię i busz” Prowadzimy portal o Namibii: www.travelnamibia.pl – tam opis książek i sklepik “Książki z autografem”…

Do pobrania:

Tak wygląda plakat:


ALGIERIA – Z Tuagerami przez Saharę

Algieria – mimo iż tak bliska – wciąż jest białą plamą na turystycznych szlakach. Podczas pokazu odwiedzimy stolicę Algier, w Tipasa poznamy rzymskie dziedzictwo zaś w Oranie powędrujemy śladami Alberta Camusa. W oazie Bou Saada zobaczymy święto i codzienne życie, po czym udamy się na dalekie południe – do Djanet. Wraz z Tuaregami wyruszymy samochodami terenowymi w głąb Sahary, by poznać jej tajemnice i różnorodne oblicza. Weźmiemy też udział w tuareskim święcie Sebeiba i poznamy muzykę pustyni.Do pobrania:

• materiały – plik ZIP
Tak wygląda plakat:


CHORWACJA – Czego nie widział Marco Polo?

Wyruszymy w podróż od Zagorja do Dalmacji. Zobaczymy miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce gdzie urodził się Marco Polo i Wielki Mur wokół miasta Ston. Wcielimy się w piratów z Kornatów i poszukamy podwodnych skarbów. Poznamy wielowiekowe tradycje: w Sinj weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat!), w Korczuli zobaczymy słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Odwiedzimy sierociniec misiów i szpital dla ptaków oraz odkryjemy atrakcje Plitwickich Jezior. W Dubrowniku znajdziemy rajską plażę, w Nin najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów.Do pobrania:

• plik ZIP

plakat


BALI – U kapryśnych Bogów (Indonezja [Bali i Gili] + Singapur)

 

Pokaz o naszej wyprawie do Indonezji. Po drodze był Singapur oraz archipelag wysp Gili. Samą wyspę Bali zjechaliśmy wzdłuż i wszerz. Odwiedzamy miejsca znane oraz jeszcze nie odkryte przez turystów. Spotykamy balijskich Bogów, fotografujemy tradycyjne tańce takie jak Kecak, Barong czy Fire Dance. Oglądamy spektakl w teatrze cieni i przypatrujemy się pracy rzemieślników i artystów w Ubud. Karmimy małpy okularami oraz zaglądamy pod wodę podglądając życie na rafie…Do pobrania:
• plik ZIP

plakat


TURCJA – Czy Św. Mikołaj lubił tulipany?

Podróż przez najpiękniejsze zakątki Turcji jest okazją do zmierzenia się z wielowiekową historią, spektakularnymi zabytkami i niezwykłymi miejscami. Na początek wyruszamy do Stambułu by poznać tajemnice dawnego Konstantynopola, na stacji Orient Ekspresu zobaczymy modlitwę wirujących derwiszy, odnajdziemy ogród milionów tulipanów i odwiedzimy polską wioskę Polonezköy. Sprawdzimy Podczas pokazu dotrzemy do Myry – miasta skąd pochodził prawdziwy św. Mikołaj, znajdziemy płonące na skałach OgnieChimery, zamieszkamy w domku na drzewie…

Do pobrania:
• plik ZIP

plakat


KUBA – Muzeum Niespełnionych Marzeń (KUBA + krótka wizyta w Moskwie)

Sporo czasu spędziliśmy w Hawanie widząc ją taką, jakiej nie widzi większość turystów. Spacerowaliśmy śladami Hemingway’a, odwiedziliśmy Zatokę Świń gdzie nie tylko zwiedzaliśmy muzeum nieudanej inwazji ale i nurkowaliśmy. Poznaliśmy okolice Santiago. Braliśmy udział w procesji Bożego Ciała, ale i fotografowaliśmy pochód 1 Majowy. W rejonie Vinales pływaliśmy podziemną rzeką. Mieszkaliśmy w mieszkaniach prywatnych i poznaliśmy co to jest kubańskie all inclusive i dlaczego kanadyjski drwal kocha kubański socjalizm. Przejechaliśmy po Kubie prawie 4000 km. O tym i innych ciekawych miejscach na tej niezwykłej wyspie opowiadamy podczas pokazu.

Do pobrania:
• plik ZIP

plakat


SMOKI I SMOCZKI – Birma, Kambodża, Tajlandia

Pokaz o dwumiesięcznej wyprawie przez Birmę, Tajlandię z Kambodżę z 6 miesięcznym Stasiem i dwuletnim Michałkiem. Na kanwie tej wyprawy poza pokazem powstała książka dla National Geographic: Smoki i Smoczki. Podczas godzinnego pokazu odwiedzimy najciekawsze miejsca w Birmie łącznie z równiną Paganu z tysiącami świątyń i jej odpowiednik w Kambodży czyli świątynie kompleksu Angkor Wat. Zobaczymy wstępowanie dzieci do klasztoru w Birmie i popływamy po kanałach Bangkoku oraz popatrzymy na ciekawe typy ludzkie na Khaosan Road. Odwiedzimy kambodżański Sopot czyli plaże Sihanoukville i udamy się na treking przez góry z Kalaw do jeziora Inle w Birmie…

Do pobrania:
 • plik ZIP

plakat


MAGICZNA POLSKA WIELU KULTUR (nowa wersja 2019/20!)

 

Pokaz podczas którego bierzemy udział w różnych świętach i obrzędach w Polsce. Od święta polskich Litwinów w Puńsku przez Jordan na Podlasiu po Barbórkę na Śląsku.Jedziemy z cygańskim taborem, odwiedzamy gminy żydowskie, chodzimy z Mikołajami,… Pokazujemy, że Polska mimo kilkudziesięcioletnich prób nie stała się wyprana i płaska jak naleśnik oraz przez to nijaka. Jest zróżnicowana, kolorowa, a poszczególne kultury są dumne ze swojej inności.

Na rok 2018 przygotowaliśmy nową, rozszerzoną wersję pokazu!

Czas trwania: 1 godz. 5 minut

Do pobrania:
 • plik ZIP

plakat


UWAGA! W PRZYGOTOWANIU NOWE POKAZY:

  • USA – Route 66 & Wild West
  • POLSKA NAJ…
  • BIRMA

 


Pokazy multimedialne na wielkim kinowym ekranie!


POKAZY MULTIMEDIALNE – menu

ZOBACZ: Warunki techniczne prezentacji