POKAZY MULTIMEDIALNE

POKAZY MULTIMEDIALNE pełnometrażowe

Pokazy multimedialne pełnometrażowe Anny i Krzysztofa Kobusów.

Posiadamy własny sprzęt projekcyjny (projektor Full HD, mikrofony bezprzewodowe, nagłośnienie), więcej o warunkach technicznych prosimy o przeczytanie tutaj: wymogi techniczne prezentacji. Niżej opisy i trailery pokazów. Przy każdym pokazie są gotowe materiały do pobrania takie jak plakat, opis. Plakat JPG jest formatu A4 plakat w formacie PDF może być drukowany również w wielkości A3.

UWAGA! Pokaz pełnometrażowy jest to pokaz trwający maksymalnie do 1 godziny i 15 minut (najczęściej mieścimy się w godzinie) nie ma możliwości przyspieszenia lub rozciągnięcia pokazu w czasie ponieważ generowane są jako film, do którego dodajemy  komentarz na żywo. Pokaz zgodnie z zadanym czasem możemy zrobić na zamówienie (za dodatkową opłatą) ale są też gotowe pokazy na eventy o czasie trwania do 30 minut!


USA. Droga 66 i Dziki Zachód

Zapraszamy w podróż do wyjątkowych miejsc w USA. Na początek wyruszamy słynną Drogą 66 spotykając się ludźmi, których losy wpisały się w historię Drogi Matki oraz odwiedzimy niezwykłe miejsca na Route 66. Znajdziemy tu oryginalne reklamy, kultowe motele, dzikie osły, ghost towns i olbrzymie jaskinie, gdzie armia amerykańska ma strategiczne zapasy (na wypadek wojny lub apokalipsy zombie!).

Podróż przez Zachodnie Stany USA pozwoli nam na zobaczenie najsłynniejszych parków narodowych i niezwykłych krajobrazów. Przekonamy się jakie tajemnice kryją naskalne ryty Hopi, dlaczego Monument Valley stał się ikoną Dzikiego Zachodu i co wspólnego mają czajniki z Doliną Śmierci. Wyrusz z nami na szlak przygody!


NAMIBIA – Przez pustynię i busz

Pokaz o Namibii jednym z najpiękniejszych krajów świata (Premiera była na Festiwalu Terra, ale również pokazywaliśmy go w Hali Arena na KOLOSACH w Gdyni). Przemierzyliśmy ten piękny i niezwykły kraj wzdłuż i wszerz zbierając doświadczenia przez wiele lat.

Odwiedziliśmy najpiękniejsze wydmy świata, plemiona Himba, Buszmenów, Damara… Przejechaliśmy Wybrzeżem Szkieletowym, tropiliśmy zwierzęta w Etoszy, lataliśmy nad najpiękniejszymi miejscami… Nowy pokaz jest również dostępny w wersji eventowej (krótka).

Powstały przez te lata dwie książki! Pierwsza “NAMIBIA – 9000 km afrykańskiej przygody” została wyróżniona w plebiscycie TRAVELERY  National Geographic jako najlepsza podróżnicza książka roku! Ale… druga, którą sami wydaliśmy jest JESZCZE LEPSZA! To “NAMIBIA. Przez pustynię i busz”, która doczekała się już 2 wydania! Prowadzimy portal o Namibii: www.travelnamibia.pl – tam opis książek lub w naszym autorskim sklepie www.namib.pl

Do pobrania materiały – plik ZIP

Tak wygląda plakat:


BIRMA – Złota łza

To miał być raj. Oczekiwano iż wyzwolona z kolonializmu Birma stanie się krajem dostatnim, szczęśliwym i niepowtarzalnym. Po ponad 50 latach wojskowych rządów osiągnięto to ostanie: to kraj niepodobny do innych. W turystycznych folderach jest opisywana jako kraj tysięcy złotych pagód, nietknięty przez współczesną cywilizację. Tu kobiety wciąż malują twarze thanaką, a nim staniesz się mężczyzną – musisz zostać mnichem, bo gdy wieją wichry historii, wierność tradycji staje się busolą w życiu. Podczas pokazu wyruszymy do najświętszych miejsc, weźmiemy udział w ceremonii nowicjatu, zajrzymy do wnętrza klasztorów i poznamy codzienne życie zwykłych ludzi. Popłyniemy jeziorem Inle, odwiedzimy zaułki Rangunu, zaś kobiety Padaung opowiedzą nam dlaczego kontynuują niezwykłą tradycję wydłużania szyi.

Do pobrania materiały – plik ZIP

Tak wygląda gotowy plakat do wykorzystania:

 


ALGIERIA – Z Tuagerami przez Saharę

Algieria – mimo iż tak bliska – wciąż jest białą plamą na turystycznych szlakach. Podczas pokazu odwiedzimy stolicę Algier, w Tipasa poznamy rzymskie dziedzictwo zaś w Oranie powędrujemy śladami Alberta Camusa. W oazie Bou Saada zobaczymy święto i codzienne życie, po czym udamy się na dalekie południe – do Djanet. Wraz z Tuaregami wyruszymy samochodami terenowymi w głąb Sahary, by poznać jej tajemnice i różnorodne oblicza. Weźmiemy też udział w tuareskim święcie Sebeiba i poznamy muzykę pustyni.

Do pobrania materiały – plik ZIP
Tak wygląda plakat:


CHORWACJA – Czego nie widział Marco Polo?

Wyruszymy w podróż od Zagorja do Dalmacji. Zobaczymy miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce gdzie urodził się Marco Polo i Wielki Mur wokół miasta Ston. Wcielimy się w piratów z Kornatów i poszukamy podwodnych skarbów. Poznamy wielowiekowe tradycje: w Sinj weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat!), w Korczuli zobaczymy słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Odwiedzimy sierociniec misiów i szpital dla ptaków oraz odkryjemy atrakcje Plitwickich Jezior. W Dubrowniku znajdziemy rajską plażę, w Nin najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów.

Do pobrania materiały – plik ZIP

plakat


BALI – U kapryśnych Bogów (Indonezja [Bali i Gili] + Singapur)

 

Pokaz o naszej wyprawie do Indonezji. Po drodze był Singapur oraz archipelag wysp Gili. Samą wyspę Bali zjechaliśmy wzdłuż i wszerz. Odwiedzamy miejsca znane oraz jeszcze nie odkryte przez turystów. Spotykamy balijskich Bogów, fotografujemy tradycyjne tańce takie jak Kecak, Barong czy Fire Dance. Oglądamy spektakl w teatrze cieni i przypatrujemy się pracy rzemieślników i artystów w Ubud. Karmimy małpy okularami oraz zaglądamy pod wodę podglądając życie na rafie…

 Do pobrania materiały plik ZIP

plakat


TURCJA – Czy Św. Mikołaj lubił tulipany?

Podróż przez najpiękniejsze zakątki Turcji jest okazją do zmierzenia się z wielowiekową historią, spektakularnymi zabytkami i niezwykłymi miejscami. Na początek wyruszamy do Stambułu by poznać tajemnice dawnego Konstantynopola, na stacji Orient Ekspresu zobaczymy modlitwę wirujących derwiszy, odnajdziemy ogród milionów tulipanów i odwiedzimy polską wioskę Polonezköy. Sprawdzimy Podczas pokazu dotrzemy do Myry – miasta skąd pochodził prawdziwy św. Mikołaj, znajdziemy płonące na skałach OgnieChimery, zamieszkamy w domku na drzewie…

Do pobrania materiały – plik ZIP

plakat


KUBA – Muzeum Niespełnionych Marzeń (KUBA + krótka wizyta w Moskwie)

Sporo czasu spędziliśmy w Hawanie widząc ją taką, jakiej nie widzi większość turystów. Spacerowaliśmy śladami Hemingway’a, odwiedziliśmy Zatokę Świń gdzie nie tylko zwiedzaliśmy muzeum nieudanej inwazji ale i nurkowaliśmy. Poznaliśmy okolice Santiago. Braliśmy udział w procesji Bożego Ciała, ale i fotografowaliśmy pochód 1 Majowy. W rejonie Vinales pływaliśmy podziemną rzeką. Mieszkaliśmy w mieszkaniach prywatnych i poznaliśmy co to jest kubańskie all inclusive i dlaczego kanadyjski drwal kocha kubański socjalizm. Przejechaliśmy po Kubie prawie 4000 km. O tym i innych ciekawych miejscach na tej niezwykłej wyspie opowiadamy podczas pokazu.

Do pobrania materiały – plik ZIP

plakat


SMOKI I SMOCZKI – Birma, Kambodża, Tajlandia

Pokaz o dwumiesięcznej wyprawie przez Birmę, Tajlandię z Kambodżę z 6 miesięcznym Stasiem i dwuletnim Michałkiem. Na kanwie tej wyprawy poza pokazem powstała książka dla National Geographic: Smoki i Smoczki. Podczas godzinnego pokazu odwiedzimy najciekawsze miejsca w Birmie łącznie z równiną Paganu z tysiącami świątyń i jej odpowiednik w Kambodży czyli świątynie kompleksu Angkor Wat. Zobaczymy wstępowanie dzieci do klasztoru w Birmie i popływamy po kanałach Bangkoku oraz popatrzymy na ciekawe typy ludzkie na Khaosan Road. Odwiedzimy kambodżański Sopot czyli plaże Sihanoukville i udamy się na treking przez góry z Kalaw do jeziora Inle w Birmie…

 Do pobrania materiały – plik ZIP

plakat


MAGICZNA POLSKA WIELU KULTUR (nowa wersja!)

 

Pokaz podczas którego bierzemy udział w różnych świętach i obrzędach w Polsce. Od święta polskich Litwinów w Puńsku przez Jordan na Podlasiu po Barbórkę na Śląsku. Jedziemy z cygańskim taborem, odwiedzamy gminy żydowskie, chodzimy z Mikołajami,… Pokazujemy, że Polska mimo kilkudziesięcioletnich prób nie stała się wyprana i płaska jak naleśnik oraz przez to nijaka. Jest zróżnicowana, kolorowa, a poszczególne kultury są dumne ze swojej inności.

Przygotowaliśmy nową, rozszerzoną wersję pokazu!

Czas trwania: 1 godz. 5 minut
Materiały do pobrania – plik ZIP

plakat


UWAGA!  W PRZYGOTOWANIU NOWE POKAZY!  Zobacz pokazy na eventy i dla dzieci!

 


Pokazy multimedialne na wielkim kinowym ekranie!


POKAZY MULTIMEDIALNE – menu

ZOBACZ: Warunki techniczne prezentacji