PORTFOLIO – według krajów: SZWECJA

szwe_nagl1


PUBLIKACJE PRASOWE

+ publikacje mniejsze, gdzie kraj ten był elementem większej całości…


KSIĄŻKI

szwe_ksiazka1


OKŁADKI

j.w.

 


BLOG

szwe_blog2[two_thirds_last]Podczas ostatniej wyprawy odwiedziliśmy miejsca opisane przez Astrid Lindgren i Selmę Lagerlöf było tak cudownie dla dzieci, że wspominają ją bardziej niż Kubę czy Indonezję. (Uwaga! Link jeszcze do bloga na starej platformie…)

[/two_thirds_last]

 

 

szwe_blog2[two_thirds_last]Wróciliśmy do Szwecji aby udać się śladami małego Nilsa Holgerssona z powieści „Cudowna Podróż”,  za którą jego autorka Selma Lagerlöf dostała nagrodę Nobla (jako pierwsza kobieta na świecie!).  Książka opisuje wędrówkę chłopca wraz z dzikimi gęśmi przez całą Szwecję, zaś duża jej część rozgrywa się właśnie na południowym-wschodzie kraju. Jak to w Szwecji korzystamy z prawa do natury i cały wyjazd jest biwakowy. Namioty i ogniska nad jeziorami ukrytymi w lasach – chłopcy byli zachwyceni!

[/two_thirds_last]

 

szwe_blog1[two_thirds_last]Zwiedziliśmy dwa regiony Blekinge i Skanię. Skania z miastami Malmo, Lund, Ystad to najgęściej zaludniony region Szwecji. Po tym regionie oczekiwaliśmy przede wszystkim wspaniałej architektury. Od wioski Wikingów przez romańską katedrę w Lund po Turning Torso (skręcony wieżowiec) w Malmo. Całości dopełnią urocze porciki z kutrami rybackimi i jachtami. Skania to również spichlerz Szwecji. Blekinge to region na wyrypy po niezmierzonych lasach usianych granitowymi, omszałymi głazami z cudownymi jeziorami (ponad 900!). Blekinge to również Karlskrona – miasto położone na 30 wyspach. W całości uznawana za perłę architektury i krajobrazu – wpisana na listę UNESCO.

[/two_thirds_last]


POKAZ MULTIMEDIALNY


Powrót do: PORTFOLIO – KRAJE

Powrót do: PORTFOLIO – MENU