RICOH R20 – milowy krok do przodu w technologii !

Jestem tak podekscytowany, że postanowiłem podzielić się z Wami wrażeniem z trzymania w rękach przedprodukcyjnego egzemplarza nowego aparatu Ricoh R20.

RICOH R20
RICOH R20

Aparat niezwykle minimalistyczny ale większość funkcji będzie realizowała AI (sztuczna inteligencja). Matryca 32.2 MP budzi szacunek tym bardziej, że ma wielkość APS-C.

RICOH R20
RICOH R20

Obiektyw w założeniu ma mieć zoom od 16 do 200mm w przeliczeniu na pełną klatkę.

RICOH R20
RICOH R20

Ale najlepsze to możliwości kręcenia video! Widać, jak gruby jest aparat aby zapewnić dobre chłodzenie. Optymalizacja video jest dla 4K/60 klatek przy wewnętrznym nagrywaniu z przepustowością 100M! Można wybrać też nagrywanie w 8K ale tu spadamy do 24 klatek na sekundę!

RICOH R20
RICOH R20 – R.Media

Aby podołać ogromnym ilościom danych Ricoh opracował nowy standard nośników pamięci R.MEDIA, których pojemność zaczyna się od 1 TERABAJTA!!! Standardem ma być nośnik 8T! Niestety nie mogę Wam udostępnić zdjęć i filmów (jeszcze) ale robią niezwykłe wrażenie.

Cena ma być szokiem dla branży fotograficznej (czytaj konkurencji) bo Ricoh planuje ją na poziomie 399 USD (nośnik 1T w promocji kosztować ma 29USD)! Jeżeli koronawirus nie pokrzyżuje planów w sklepach w grudniu 2020!

Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


TravelPhoto.pl