WARSZTATY

WARSZTATY – Ania i Krzysztof Kobusowie 

Muzyka Świata

  • warsztaty muzyczne

Warsztaty prowadzone w oparciu o instrumenty z różnych krajów i kontynentów. Opowiemy skąd dany instrument pochodzi, jak się na nim gra oraz przy jakich okazjach go wykorzystywano. Dowiemy się czym jest rytm i melodia, usłyszymy jak brzmi bambusowy dzwonek słonia, gongi mnichów i co wspólnego z deszczem mają afrykańskie kalimby.

Będziemy wspólnie tworzyć muzykę: od nauki prostych rytmów do wymyślenia razem dźwiękowej opowieści. W czasie warsztatów wykorzystujemy m.in.: burzowniki, grające żaby, klekotki, kalimby, bębny, bum bum rurki, sistrum, pałeczkę deszczową, dzwonki wiatrowe, gongi, misy dźwiękowe, ocean drum i inne.

Czas: 45 minut

Dla kogo: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe

Ilość osób: 1 klasa (maksymalnie do 30 dzieci)


Skarby Afryki

  • warsztat prowadzony w języku angielskim

Opowieść o ludziach, zwierzętach i przyrodzie Afryki prowadzona w sposób interaktywny, gdzie dzieci co chwila odpowiadają na różne pytania.

Celem pokazu jest przełamanie bariery językowej i uświadomienie dzieciom, że potrafią zrozumieć prezentację w obcym języku. Dzięki połączeniu obrazu, słowa i przywiezionych z Afryki materiałów uczestnicy odkrywają, że są w stanie zrozumieć angielski i nabierają motywacji do jego nauki.

Czas: 45 minut

Dla kogo: szkoły podstawowe, wszystkie poziomy

Ilość osób: 1 klasa


Kolorowe bum bum rurki

  • warsztaty muzyczne

A gdyby tak dźwięk miał kolor? Bum bum rurki to doskonały instrument pozwalający dzieciom odkryć, że muzyka jest wspaniałą zabawą dla każdego.

Nawet Lord Vader zamieniłby świetlny miecz na rurkę, gdyby wiedział jak prosto się na niej gra! Wystarczy uderzyć o dłoń by powstała muzyka! A do tego kolorowe rurki świetnie nadają się by razem z nimi się poruszać i są idealne nawet dla najmłodszych przedszkolaków. Te warsztaty to ruch, zabawa, śmiech i muzyka!

Czas: 45 minut

Dla kogo: przedszkola, szkoły podstawowe

Ilość osób: 1 klasa (maksymalnie do 30 dzieci)


Chińskie smoki

  • rękodzieło świata

W lutym obchodzony jest chiński nowy rok, jednak smoki w kulturze azjatyckiej spotkamy przez cały rok. Co wspólnego mają petardy i czerwony kolor?

Co wspólnego mają smoki z Nowym Rokiem? Na bazie różnorodnych materiałów wspólnie tworzymy chińskie smoki. Przy okazji dzieci uczą się dawnej techniki rysowania przez kalkę. Poznajemy też chińskie znaki zodiaku, pismo i kulturę. Na koniec wspólne zdjęcie smoczej rodziny!

Czas: 45 minut

Dla kogo: przedszkola i szkoły podstawowe, wszystkie poziomy

Ilość osób: 1 klasa


Życie z pasją – jak szukać swej drogi w życiu?

  • mowa motywacyjna

Podczas spotkania opowiem o tym, jak zmienił się świat podróżników i jakie daje to możliwości? Czym są zmiany i jak pokonywać własne ograniczenia? Czy wybory jakich dokonujemy określają naszą przyszłość na zawsze?

Dzielę się też własnymi doświadczeniami jak w życiu odnieść sukces (który dla każdego z nas jest czymś zupełnie innym) i do czego są nam potrzebne porażki.

Czas spotkania: 45 minut

Dla kogo: klasy VII, VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych

W spotkaniu może brać udział do ok 60 uczniów.

Warsztat prowadzi Anna Olej-Kobus: od 2000 roku niezależna dziennikarka i fotografka, autorka ponad 20 książek podróżniczych, licznych artykułów i multimedialnych prezentacji.

Laureatka m. in. nagrody Traveler National Geographic za najlepszą książkę podróżniczą, nagrody Magellana za dzielenie się podróżniczą pasją i wyróżnienia Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej za autorski projekt „Artystyczne spotkania”.


Warsztaty twórczego pisania

  • warsztat kreatywnego pisania

Zamiast klasycznych wypracowań uruchamiamy wyobraźnię i wspólnie wymyślamy opowieści. Kto będzie jej bohaterem, jakie będzie mieć przygody, gdzie powędruje i kogo spotka?

Czy będzie to kryminał, komedia, a może opowieść sensacyjna? Trafimy do krainy baśni czy alternatywnej rzeczywistości? Nie dowiemy się, dopóki nie zaczniemy pisać! Podczas zajęć dzieci wspólnie tworzą własną opowieść przekonując się, że pisanie to pasjonująca przygoda! W warsztatach wykorzystujemy „Kości opowieści” oraz wyobraźnię.

Czas: 45 minut

Dla kogo: szkoły podstawowe, wszystkie poziomy

Ilość osób: 1 klasa


Zwierzęta Afryki

  • warsztat poznawczy

Poznajemy mieszkańców Afryki w formie zabaw i zagadek. Zatańczymy buszmeński taniec żyrafy, dotkniemy piasku pustyni, sprawdzimy czym różnią się piórka perliczek, flamingów i strusi.

Nauczymy się naśladować odgłosy zwierząt i dowiemy jak przywołać hipopotama. Ponieważ nie możemy przynieść prawdziwych zwierząt, w warsztatach wykorzystujemy rękodzieło. Na spotkanie przynosimy dwie skrzynie pełne zwierzaków prosto z Afryki: zrobione z koralików, namalowane na batiku i wyrzeźbione w drewnie.

Czas: 45 minut

Dla kogo: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe

Ilość osób: od 15 do 60 dzieci


MASZ POMYSŁ NA NOWY TEMAT? NAPISZ DO NAS!


TravelPhoto.pl – PlanetaKobusow.pl