PORTFOLIO

PORTFOLIO Anny i Krzysztofa Kobusów – MENU

PORTFOLIO Anny i Krzysztofa Kobusów

Dobrze popatrzeć na to co się zrobiło z perspektywy lat. A działo się i dzieje całkiem sporo.

Mamy na swoim koncie ponad 20 albumów autorskich, w których czytelnicy mogą oglądać nasze zdjęcia. Cieszy nas to, że albumy są zróżnicowane tematycznie. Mamy tu monumentalne “Świątynie Polski”, ale również “Niezwykły Świat Techniki”. Jest “Misterium Męki Pańskiej” ale i “Super Polska” o ciekawostkach jakie możemy spotkać w naszym kraju. Robimy mniejsze projekty, ale też z powodzeniem bardzo duże jak “Piękna Polska” w siedmiu tomach lub album “BIRMA – Złota Łza” z własnym tekstem i kilkuset zdjęciami lub Atlas Polski wydawnictwa De Agostini. Z większych zrealizowanych projektów warto wspomnieć fotografowanie w sumie przez dwa lata Wodociągów Warszawskich. Uroczy był projekt realizowany przez Krzysztofa “Cztery pory roku w Broku“.

Dla National Geographic napisaliśmy ponad 10 książek podróżniczych w tym “NAMIBIA 9000. km afrykańskiej przygody”, która w konkursie TRAVELERY została wybrana podróżniczą książką roku (o Namibii napisaliśmy kolejną książkę {jeszcze lepszą!} NAMIBIA. Przez pustynię i busz.). Kolejną pozycją dla National Geographic jest poradnik “PODRÓŻUJ Z DZIECKIEM” i przewodnik dla aktywnych “POLSKA PEŁNA PRZYGÓD” za który odebraliśmy główną nagrodę MAGELLANA!

Nagrody otrzymały również PODRÓŻOWNIKI dla Mac Edukacja, a ostatnio nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem DWUKROPEK, w którym ukazały się dwa bestselerowe pozycje: Poradnik Młodego Podróżnika i Polska naj….

Są jednak takie publikacje, że trzeba wydać je samemu bo tylko wtedy mając pełną kontrolę możemy osiągnąć tę jakość na jakiej nam zależy. Tak więc zostaliśmy WYDAWCĄ! Druga książka o Namibii: NAMIBIA. Przez pustynię i busz jest świetna edytorsko, ma 360 stron i ponad 450 zdjęć! Do tego zrobiliśmy portal o tym pięknym kraju www.travelnamibia.pl!

Dzięki szerokiej tematyce projektów możemy zachować świeżość spojrzenia i stale dążyć do odkrycia nowej strony często już bardzo ogranych tematów. Najbardziej nas cieszy jak nie tylko czytelnicy, ale i ci, którzy są gospodarzami wielu fotografowanych obiektów mówią, że pokazaliśmy coś nowego, czego na setkach zdjęć jeszcze nie widzieli.

Oczywiście mamy specjalizację. Jest nią krajobraz, architektura, przyroda w krajobrazie. Reportaże z Polski i świata czyli ciekawi ludzie w ciekawych miejscach. Nasze ulubione kraje to Namibia, Birma, Etiopia, Chorwacja, ale zawsze Polska jest na pierwszym miejscu.

Dzięki trochę innemu spojrzeniu przez wizjer aparatu fotografując razem w duecie, dajemy bardzo ciekawy i chyba pełny obraz danego miejsca/zdarzenia. Jesteśmy entuzjastami własnej pracy bo kochamy to co robimy. Staramy się naszych synów Michałka i Stasia zarazić tym samym entuzjazmem do życia i naszej pracy. Towarzyszą nam w fotograficznych wędrówkach od pierwszych dni swojego życia. Widać to najlepiej w prowadzonym przez nas portalu o rodzinnym podróżowaniu MAŁY PODRÓŻNIK – www.malypodroznik.pl. Portal nam dorósł i powoli zmienia się w Planetę Kobusówwww.planetakobusow.pl

Stworzyliśmy portal o Namibii TravelNamibia.plwww.travelnamibia.pl, stronę o Etiopii – więcej na stronie z adresami naszych serwisów WWW.

Ania założyła swój blog AfrykAnka.pl gdzie prezentuje kobiece spojrzenie na Afrykę i nie tylko.

Zapraszamy do współpracy, czy to w ilustrowaniu artykułów prasowych, czy też większych pracach albumowo-reklamowych. Przykłady tego co zrobiliśmy dotychczas znajdują się w poszczególnych działach naszego portfolio. Oprócz fotografowania piszemy również teksty od albumowych po publikacje prasowe. Współpracujemy z rozgłośniami radiowymi PR 1, PR 3, PR Bis (Euro), Tok FM, Radio Józef. Jesteśmy zapraszani do programów telewizyjnych. O naszych publikacjach i wydarzeniach związanych z rodzinnym podróżowaniem można poczytać w portfolio na Małym Podróżniku (strona O NAS).

Współpracujemy ze specjalistami Medycyny Podróży propagując zdrowotne zabezpieczanie się w podróży. Uczymy jak się przygotować do podróżowania z dziećmi – jesteśmy po 18 latach bardzo wiarygodni.


PUBLIKACJE PRASOWE – POLSKA

Na przestrzeni lat zebrało się kilkaset artykułów. Lubimy Polskę, znamy ją, objeżdżamy co kilka lat by zobaczyć co się ciekawego i nowego pojawiło w niej i bardziej znanych miejscach.


PUBLIKACJE PRASOWE – ZAGRANICA

 

Lubimy do kilku krajów wracać. Nie chcemy kolekcjonować stempelków w paszporcie z czego dla pisania o danym miejscu nic nie wynika bo nie ma się spotkań z ciekawymi ludźmi i tematów do opowieści. Nasze specjalności to Namibia, Chorwacja, Birma, Etiopia, Tunezja, Turcja i inne…


ALBUMY AUTORSKIE oraz publikacje bogato ilustrowane

To lubiliśmy najbardziej. Album fotograficzny to konkret. To praca na której naprawdę można się skupić i dla fotografów wielka satysfakcja kiedy jeszcze ciepły z drukarni trafia do naszych rąk. Miło też widzieć albumy na półkach w domach wielu ludzi. Zawsze preferowaliśmy albumy z tekstem i staraliśmy się nie zasklepiać w jednym temacie. Znajdziecie tu tak różne albumy jak “Świątynie Polski”, “Niezwykły Świat Techniki”,“Polska Wielu Kultur”, “Polski Alef-Bet”, “Nekropolie” czy “Piękna Polska” w siedmiu tomach.


KSIĄŻKI PODRÓŻNICZE, PORADNIKI, PRZEWODNIKI

 

Zwierzęta Afryki okładka

 

Książki podróżnicze opisują nasze przygody na szlaku. Zawsze bogato ilustrowane i okraszone tym co czytelnicy lubią najbardziej: żart, ciekawostka, legenda ale i wiele bardzo poważnych wiadomości, które zawsze staramy się podawać w lżejszej formie by się po prostu taką książkę dobrze czytało. Podobnie przewodniki skierowane głównie do tych co chcą podróżować rodzinnie, a mając przewodnik w ręku oczekują czegoś więcej niż wyliczanki zabytków w okolicy.

 


E-BOOKI

 

E-booki to w naszym wydaniu przede wszystkim publikacje praktyczne, które bez obciążania bagażu można mieć ze sobą. Najlepszym przykładem jest poradnik NAMIBIA Self Drive. Ciekawa jest też seria Z dzieckiem w podróży. Dzięki tym pozycjom nie przegapicie żadnej ciekawej atrakcji. Kolejne pozycje w przygotowaniu.


PRZYKŁADOWE NASZE ZDJĘCIA

Podobno każdy fotograf powinien mieć portfolio czyli wybrane zdjęcia w podziale tematycznym. My raczej woleliśmy zawsze pokazywać publikacje bo co po zdjęciach których nikt nie oglądał. No ale ponieważ podobno tak trzeba też pokazywać to wybraliśmy kilkadziesiąt zdjęć, które może bardziej niż inne zapadły nam w pamięci.


PUBLIKACJE WG KRAJÓW w których się specjalizujemy

Temat mówi wszystko. Tu można zobaczyć co powstaje z naszych wyjazdów do krajów które lubimy to zapraszamy. Jeżeli klikniesz w menu tego działu np. Chorwacja to pojawi się zbiór wszystkich podstawowych publikacji jakie popełniliśmy na jej temat. Lista krajów jest oczywiście otwarta…


OKŁADKI

Jest taka kategoria w portfoliach i podobno należy się chwalić… no to się chwalimy…


Reklama, RADIO, TELEWIZJA, inne…

Od czasu do czasu robimy zdjęcie do reklamy, ale też samo udzielamy się w programach radiowych i telewizyjnych. 

Np. naszych audycji radiowych możecie posłuchać w: O NAS na portalu Małego Podróżnika (Planeta Kobusów). Tam też są wybrane nasze publikacje o rodzinnym podróżowaniu.


NAGRODY i WYRÓŻNIENIA

Zdarza się, że nie tylko czytelnicy lubią nasze publikacje ale i dostajemy różne branżowe nagrody np. za najlepszą książkę roku… 😀


NASZE STRONY INTERNETOWE

www_strony_138px

Zobacz jakie serwisy internetowe prowadzimy.


(c) TravelPhoto.pl