PORTFOLIO

ALBUMY AUTORSKIE

ALBUMY AUTORSKIE

Portfolio Anny i Krzysztof Kobusów – TravelPhoto.pl

Dla fotografa autorski album powinien być ukoronowaniem jego pracy. My cieszyliśmy się, że trafiliśmy na wydawców, którzy oczekiwali od nas różnorodnej tematyki albumów. Na pewno się nie nudziliśmy!


01_kosciolyKOŚCIOŁY W POLSCE

Kościoły – czy potężne katedry, czy skromne wiejskie kościółki – to nie tylko domy modlitwy oraz ważne ośrodki życia religijnego skupiające katolików i przyciągające pątników z całego świata, lecz także imponujące galerie sztuki sakralnej gromadzące w jednym miejscu wybitne dzieła malarstwa, rzeźby, architektury bądź złotnictwa. To również muzea pełne pamiątek po najwybitniejszych postaciach i wydarzeniach historii Polski.


02_niez_sw_tech

NIEZWYKŁY ŚWIAT TECHNIKI

W dużym formacie na ponad 200 stronach i kilkuset zdjęciach pokazano zabytki techniki z górnictwa, metelurgii, przemysłu, żeglugi i inżynierii wodnej, hydrotechniki, mostów, militariów i transportu szynowego. Wybraliśmy zabytki. które oprócz ciekawej architektury zewnętrznej mają też zachowane maszyny i urządzenia. Mamy nadzieję, że album stanie się pretekstem do zobaczenia wielu z tych obiektów na własne oczy.


POLSKA WIELU KULTUR

Przez dziewięć lat wędrowaliśmy z aparatami po zakątkach Polski aby uwiecznić ginące, jak często nam się zdawało, obrzędy i misteria. Szczęśliwie ostatnie lata tchnęły w nas trochę optymizmu bo większość społeczności z tzw. małych ojczyzn nie tylko nie musi się obawiać swojej odrębności, ale właśnie odrębność regionalna, etniczna, religijna jest dziś magnesem przyciągającym tłumy turystów autentycznie zainteresowanych tym co ciekawego dzieje się w naszym kraju.


03_tunezja

TUNEZJA

Karty albumu prowadzą czytelnika po bajecznie kolorowej Tunezji. Od zaskakującej północy z zielonymi górami porośniętymi dębami korkowymi po saharyjskie południe. Od wypełnionej legendami Dżerby przez turystyczny Hammamet, stołeczny Tunis do biało-błękitnego Sidi Bou Said. Za ten album Ministerstwo Turystyki Tunezji nagrodziło nas Złotym Jaśminem.


05_alefbetPOLSKI ALEF-BET

Jeszcze 75 lat temu taka książka byłaby całkowicie niepotrzebna. Jeżeli ktoś chciał wówczas zobaczyć żydowską codzienność polskich miast i miasteczek, wystarczyło, że wyjrzał przez okno. Przed wojną żyło w Polsce około 3,3 miliona Żydów i była to druga największa (po USA) i zarazem najważniejsza społeczność żydowska na świecie.


06_nekropolie

NEKROPOLIE

Cmentarz – czy to zapomniane mogiły w lesie, czy wielkomiejska nekropolia – jest miejscem wzruszającym i fascynującym. Przechadzając się po nim, można czasem więcej dowiedzieć się o przeszłości, dawnych obyczajach, religii i wrażliwości żyjących niegdyś ludzi niż z opasłych pamiętników czy podręczników historii.


BIRMA. Złota łza

Album o jednym z najpiękniejszych krajów Azji, a może i świata. Zniewolonym, ale pełnym ciepłych, gościnnych i dumnych ludzi. Birma to też nieprzebrana skarbnica skarbów architektury i sztuki.W albumie znajduje się kilkaset zdjęć oraz bardzo obszerny tekst pozwalający lepiej poznać i zrozumieć ten kraj.


BURMA. A golden tear

Wersja angielska albumu.


09_swiatynie_plŚWIĄTYNIE POLSKI

Monumentalny album pokazujący piękno polskich świątyń różnych wyznań. Od dostojnych katedr po drewniane cerkiewki Beskidu Niskiego. Od najstarszego drewnianego kościoła przez niezwykłą nowoczesność kościoła w Tychach po ogrom Lichenia.


10_120_lat_wodoc

Dla dobra publicznego – 120 lat Wodociągów Warszawskich

Zdjęcia na zlecenie Wodociągów Warszawskich. Piękny edytorsko album na 120 rocznicę powstania wodociągów w Warszawie.


11_naj_zabytkiplNAJPIĘKNIEJSZE ZABYTKI POLSKI

Tytuł może i banalny, ale zawartość już mniej. Oprócz zabytków, które należą do kanonu w naszym kraju prezentujemy mało znane obiekty ale jak najbardziej warte poznania.


12_skvostypl

SKVOSTY POLSKA

Zabytki Polski wydanie na rynek Czech.


NAJPIĘKNIEJSZE ZABYTKI POLSKI

Nowe wydanie albumu


14_gk

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w Górce Klasztornej

Do tego albumu mamy wielki sentyment. Dlaczego? Bo to nasz pierwszy album! Nawet po ponad 10 latach trudno nam uwierzyć, że wszystkie zdjęcia zostały zrobione w… 2.5 godziny. Tak! W dwie i pół! Było przez ten czas w pogodzie wszystko co tylko w wiosenny dzień wymyślić można.


JUDAICA

Album ukazuje zabytki kultury żydowskiej na terenie całej Polski. Obszerny wstęp przedstawia podstawowe zagadnienia judaizmu i opisuje historię Żydów w Polsce. Znaleźć tu można informacje na temat synagog i cmentarzy oraz ich symboliki.


SUPER-POLSKA. Vademecum rekordów i ciekawostek.

Czy żeby zobaczyć kaplicę zbudowaną z czaszek trzeba pojechać do Krypty Kapucynów w Rzymie? Niekoniecznie. W przygranicznej Czermnej w 1774 r. powstała kaplica stworzona z fragmentów szkieletów ponad 20 tysięcy ofiar czarnej ospy. A gdzie trzeba się udać, by przeczytać najmniejszą książkę świata? Na pewno nie na antypody. W Katowicach w Muzeum Najmniejszych Książek Świata można zobaczyć książkę wielkości kryształka cukru, a także inne niespotykane nigdzie indziej pozycje sztuki drukarskiej.


17_pp_podlasiePIĘKNA POLSKA

Seria albumów pokazujących piękno poszczególnych regionów Polski.

tom: Podlasie i Lubelszczyzna


PIĘKNA POLSKA

Seria albumów pokazujących piękno poszczególnych regionów Polski.

tom: Pomorze


21_pp_war_mazury

PIĘKNA POLSKA

Seria albumów pokazujących piękno poszczególnych regionów Polski.

tom: Warmia i Mazury


19_pp_slask

PIĘKNA POLSKA

Seria albumów pokazujących piękno poszczególnych regionów Polski.

tom: Śląsk


20_pp_wielkopolskaPIĘKNA POLSKA

Seria albumów pokazujących piękno poszczególnych regionów Polski.

tom: Wielkopolska


PIĘKNA POLSKA

Seria albumów pokazujących piękno poszczególnych regionów Polski.

tom: Mazowsze i środkowa Polska


23_pp_malopolskaPIĘKNA POLSKA

Seria albumów pokazujących piękno poszczególnych regionów Polski.

tom: Małopolska, Podkarpacie, Świętokrzyskie


24_zab_kult_zydowskiej

Zabytki Kultury Żydowskiej w Polsce. Przewodnik.

Pierwszy przewodnik pokazujący judaica z całej Polski. Bogato ilustrowany (ok. 500 zdjęć). Przygotowany we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich.


SUPER-POLSKA. Kalejdoskop niezwykłych miejsc

Albumowe wydanie Vademecum.


(c) TravelPhoto.pl