O nas

Powiadają, iż ten kto podróżował nigdy nie zadowoli się niczym mniejszym. Po latach wykonywania różnych zawodów poświęciliśmy się w pełni naszej pasji fotografowania i pisania. Lubimy opisywać i utrwalać przemijające chwile oraz miejsca, które nas zauroczyły. Fascynuje nas wielokulturowa Polska. Ta strona to nasze portfolio i informacja jakie tematy można znaleźć w banku zdjęć naszej agencji fotograficznej.

Anna Olej-Kobus

Dziennikarka, fotografka, podróżniczka, pilotka wypraw, prowadzi bloga AfrykAnka.pl, mama Michała i Stasia. Autorka wielu albumów i setek artykułów prasowych. Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów i propagując polskie atrakcje. Od lat zaangażowana w popularyzowanie podróżowania z dziećmi (współtworzy portal Mały Podróżnik). Wyróżniona Nagrodą Specjalną “Magellan” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne oraz główną “Magellan 2014”. Prowadzi autorskie pokazy podróżnicze na najważniejszych imprezach (Festiwal “Terra”, 3 Żywioły, Kolosy, Wanoga, Travenalia, OSOTT,…) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Zainteresowania: nurkowanie, ekologia i pomoc humanitarna i nauka obcych języków. W fotografii specjalizuje się w portretach i fotografowaniu zwierząt czego efektem jest przewodnik na safari “Zwierzęta Afryki”.

Krzysztof Kobus

Dziennikarz, fotograf, podróżnik, informatyk, tata Michała i Stasia. Od zawsze w turystyce i zawsze z aparatem. Od lat zaangażowany w popularyzację turystycznych atrakcji Polski. Autor zdjęć do licznych autorskich albumów i setek artykułów prasowych. Współpracuje m.in. Polską Organizacją Turystyczną (Kapituła Certyfikatów POT). Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów oraz opowiada o polskich atrakcjach. Prowadzi warsztaty fotograficzne. Twórca portalu PlanetaKobusow.pl i TravelNamibia.pl. Wyróżniony Nagrodą Specjalną “Magellan” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne i Nagrodą Główną “Magellan” oraz wyróżnieniami za kolejne publikacje. Tworzy autorskie pokazy multimedialne pokazywane na najważniejszych imprezach (Festiwal “Terra”, 3 Żywioły, Kolosy, Wanoga, Travenalia, OSOTT,…) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Jego pasją są nowe technologie i światło w fotografii, nurkowanie oraz multimedia. Ma uprawnienia do filmowania z drona i uwielbia to robić. W fotografii specjalizuje się w krajobrazie, industrialnych klimatach i dokumentowaniu ciekawych ludzi w ciekawych miejscach.

 

o_nas_namibia

o_nas_pasek

Zobacz nasze portfolio!
Zapraszamy na nasze strony internetowe:

travelnamibia.pl – portal o Namibii oraz strona poświęcona książce “NAMIBIA. Przez pustynię i busz“!

Tu możesz dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek o tym wspaniałym kraju oraz kupić naszą książkę.www.planetakobusow.pl (www.malypodroznik.pl)Planeta Kobusów to dawniej portal Małego Podróżnika. Wiedza jaka tu jest  mimo nazwy portalu przyda się nie tylko podróżującym rodzinom. Kopalnia wiedzy o ciekawych miejscach w Polsce i wiele blogów z naszych zagranicznych wypraw od Birmy przez Namibię po Kubę! Bardzo ważną częścią portalu jest dział PORADY!


www.afrykanka.pl – Ani blog o Afryce, ale nie tylko…


 

www_et_mwww.travelphoto.pl/etiopia – Etiopia jest dla nas bardzo specjalnym krajem. Ania odkryła ją dla Polaków jako miejsce wypraw turystycznych. Dziś to nie do wiary, ale kilkanaście lat temu nikt nie chciał publikować nic o tym pięknym kraju ponieważ kojarzył się wyłącznie z głodem.

 


Nasz sklep na nowej platformie Namib.pl z książkami (z dedykacją) oraz rękodziełem afrykańskim i z tym czym jeszcze chcemy się wymienić.

Namib.pl


(c) TravelPhoto.pl