O nas

Powiadają, iż ten kto podróżował nigdy nie zadowoli się niczym mniejszym. Po latach wykonywania różnych zawodów poświęciliśmy się w pełni naszej pasji fotografowania i pisania. Lubimy opisywać i utrwalać przemijające chwile oraz miejsca, które nas zauroczyły. Fascynuje nas wielokulturowa Polska. Ta strona to nasze portfolio i informacja jakie tematy można znaleźć w banku zdjęć naszej agencji fotograficznej.

Anna Olej-Kobus

Dziennikarka, fotografka, podróżniczka, mama dwóch smyków: Michałka i Stasia. Współtworzyła Fundację “Terra” (zajmującą się edukacją ekologiczną i wyjazdami z niepełnosprawnymi dziećmi). Uczestniczka międzynarodowych warsztatów fotograficznych w Marly le Roi (Francja). Współpracuje z National Geographic oraz Polską Organizacją Turystyczną (juror Europejskiego Konkursu Eden 2013). Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów i propagując polskie atrakcje. Od lat zaangażowana w popularyzowanie podróżowania z dziećmi (współtworzy portal Mały Podróżnik). Wyróżniona Nagrodą Specjalną “Magellan 2013” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku oraz główną “Magellan 2014”. Prowadzi autorskie pokazy podróżnicze na najważniejszych imprezach (Festiwal Slajdów Podróżniczych “Terra”, 3 Żywioły, Kolosy) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Zainteresowania: nurkowanie, ekologia i pomoc humanitarna i nauka obcych języków.

Krzysztof Kobus

Dziennikarz, fotograf, podróżnik, informatyk, tata dwóch smyków: Michałka i Stasia. Był prezesem Rady Turystycznej SGPiS i wiceprezesem do spraw turystycznych SKPS. Od lat zaangażowany w popularyzację turystycznych atrakcji Polski. Autor zdjęć do licznych autorskich albumów, artykułów prasowych i przewodników. Współpracuje z National Geographic oraz Polską Organizacją Turystyczną. Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów oraz opowiada o polskich atrakcjach. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla wolontariuszy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Twórca portalu Mały Podróżnik i propagator rodzinnych wyjazdów. Wyróżniony Nagrodą Specjalną “Magellan 2012” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku i Nagrodą Główną “Magellan 2014” za kolejne publikacje. Tworzy autorskie pokazy podróżnicze pokazywane na najważniejszych imprezach (Festiwal Slajdów Podróżniczych “Terra”, 3 Żywioły, Kolosy) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Jego pasją są nowe technologie w fotografii, światło w fotografii, nurkowanie i multimedia. Prowadzi blog o fotografii. Ma uprawnienia (i sprzęt) do filmowania z drona.

 

o_nas_namibia

o_nas_pasek

Zobacz nasze portfolio!
Zapraszamy na nasze strony internetowe:

www_tp_blog_m

www.blog.travelphoto.pl – blog o fotografii. Technika, sprzęt, ciekawostki, nowości, recenzje,…


www_mp_m

www.malypodroznik.pl – portal Małego Podróżnika. Wiedza jaka tu jest  mimo nazwy portalu przyda się nie tylko podróżującym rodzinom. Kopalnia wiedzy o ciekawych miejscach w Polsce i wiele blogów z naszych zagranicznych wypraw od Birmy przez Namibię po Kubę! Bardzo ważną częścią portalu jest dział PORADY!


przewodniknamibia.pl

lub

travelnamibia.pl – portal o Namibii oraz strona poświęcona książce “NAMIBIA. Przez pustynię i busz“!

Tu możesz dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek o tym wspaniałym kraju oraz kupić naszą książkę (link do sklepu na Allegro).


www.africandream.pl – galeria naszych zdjęć z Afryki. Mamy kilka ulubionych krajów i właśnie tutaj prezentujemy wybrane zdjęcia z nich.

Rok 2018 to nowa odsłona strony AFRICANDREAM.pl!


www_et_m

www.travelphoto.pl/etiopia – Etiopia jest dla nas bardzo specjalnym krajem. Ania odkryła ją dla Polaków jako miejsce wypraw turystycznych. Dziś to nie do wiary, ale kilkanaście lat temu nikt nie chciał publikować nic o tym pięknym kraju ponieważ kojarzył się wyłącznie z głodem.

 


https://allegro.pl/uzytkownik/TravelPhoto – Nasz sklep na Allegro z książkami (z dedykacją) oraz rękodziełem afrykańskim i z tym czym jeszcze chcemy się wymienić.


(c) TravelPhoto.pl