PORTFOLIO Anny i Krzysztofa Kobusów – MENU

Dobrze popatrzeć na to co się zrobiło z perspektywy lat. A działo się i dzieje całkiem sporo.

Mamy na swoim koncie ponad 20 albumów autorskich, w których czytelnicy mogą oglądać nasze zdjęcia. Cieszy nas to, że albumy są zróżnicowane tematycznie. Mamy tu monumentalne “Świątynie Polski”, ale również “Niezwykły Świat Techniki”. Jest “Misterium Męki Pańskiej” ale i “Super Polska” o ciekawostkach jakie możemy spotkać w naszym kraju. Robimy mniejsze projekty, ale też z powodzeniem bardzo duże jak “Piękna Polska” w siedmiu tomach lub album “BIRMA – Złota Łza” z własnym tekstem i kilkuset zdjęciami lub Atlas Polski wydawnictwa De Agostini.

Dla National Geographic napisaliśmy ponad 10 książek podróżniczych w tym “NAMIBIA 9000. km afrykańskiej przygody”, która w konkursie TRAVELERY 2011 została wybrana podróżniczą książką roku. Kolejną pozycją dla National Geographic jest poradnik “PODRÓŻUJ Z DZIECKIEM” i przewodnik dla aktywnych “POLSKA PEŁNA PRZYGÓD” za który w 2015 roku odebraliśmy główną nagrodę MAGELLANA!

Dzięki szerokiej tematyce projektów możemy zachować świeżość spojrzenia i stale dążyć do odkrycia nowej strony często już bardzo ogranych tematów. Najbardziej nas cieszy jak nie tylko czytelnicy, ale i ci, którzy są gospodarzami wielu fotografowanych obiektów mówią, że pokazaliśmy coś nowego, czego na setkach zdjęć jeszcze nie widzieli.

Oczywiście mamy specjalizację. Jest nią krajobraz, architektura, przyroda w krajobrazie. Reportaże z Polski i świata czyli ciekawi ludzie w ciekawych miejscach. Nasze ulubione kraje to Birma, Etiopia,  Namibia, Chorwacja, ale zawsze Polska jest na pierwszym miejscu.

Dzięki trochę innemu spojrzeniu przez wizjer aparatu fotografując razem w duecie, dajemy bardzo ciekawy i chyba pełny obraz danego miejsca/zdarzenia. Jesteśmy entuzjastami własnej pracy bo kochamy to co robimy. Staramy się naszych synów Michałka i Stasia zarazić tym samym entuzjazmem do życia i naszej pracy. Towarzyszą nam w fotograficznych wędrówkach od pierwszych dni swojego życia. Widać to najlepiej w prowadzonym przez nas portalu o rodzinnym podróżowaniu MAŁY PODRÓŻNIK (www.malypodroznik.pl).

Zapraszamy do współpracy, czy to w ilustrowaniu artykułów prasowych, czy też większych pracach albumowo-reklamowych. Przykłady tego co zrobiliśmy dotychczas znajdują się w poszczególnych działach naszego portfolio. Oprócz fotografowania piszemy również teksty od albumowych po publikacje prasowe. Współpracujemy z rozgłośniami radiowymi PR 1, PR 3, PR Bis (Euro), Tok FM, Radio Józef. Jesteśmy zapraszani do programów telewizyjnych. O naszych publikacjach i wydarzeniach związanych z rodzinnym podróżowaniem można poczytać w portfolio na Małym Podróżniku (strona O NAS).


PRZYKŁADOWE NASZE ZDJĘCIA

Podobno każdy fotograf powinien mieć portfolio czyli wybrane zdjęcia w podziale tematycznym.My raczej woleliśmy zawsze pokazywać publikacje bo co po zdjęciach których nikt nie ogląda. No ale ponieważ tak trzeba wybraliśmy kilkadziesiąt zdjęć, które może bardziej niż inne zapadły nam w pamięci.


ALBUMY AUTORSKIE oraz publikacje bogato ilustrowane

To lubiliśmy najbardziej. Album fotograficzny to konkret. To praca na której naprawdę można się skupić i dla fotografato wielka satysfakcja kiedy jeszcze ciepły z drukarni trafia do naszych rąk. Miło też widzieć albumy na półkach w domach wielu ludzi. Zawsze preferowaliśmy albumy z tekstem i staraliśmy sięnie zasklepiać w jednym temacie. Znajdzicie tu tak różne albumy jak “Świątynie Polski”, “Niezwykły Świat Techniki”,“Polska Wielu Kultur”, “Polski Alef-Bet”, “Nekropolie” czy “Piękna Polska” w siedmiu tomach.


KSIĄŻKI PODRÓŻNICZE, PORADNIKI, PRZEWODNIKI

Książki podróżnicze opisują nasze przygody na szlaku. Zawsze bogato ilustrowane i okraszone tym co czytelnicy lubią najbardziej: żart, ciekawostka, legenda ale i wiele bardzo poważnych wiadomości, które zawsze staramy się podawać w lżejszej formie by się po prostu taką książkę dobrze czytało.Podobnie przewodniki skierowane głównie do tych co chcą podróżować rodzinnie, a mając przewodnik w ręku oczekują czegoś więcej niż wyliczanki zabytków w okolicy.


PUBLIKACJE PRASOWE – POLSKA

Na przestrzeni lat zebrało się kilkaset artykułów. Lubimy Polskę, znamy ją, objeżdżamy co kilka lat by zobaczyć co się ciekawego i nowego pojawiło w niej i bardziej znanych miejscach.


PUBLIKACJE PRASOWE – ZAGRANICA

Lubimy do kilku krajów wracać. Nie chcemy kolekcjonować stempelków w paszporcie z czego dla pisania o danym miejscu nic nie wynika bo nie ma się spotkań z ciekawymi ludźmi i tematów do opowieści. Nasze specjalności to Namibia, Chorwacja, Birma, Etiopia, Tunezja, Turcja i inne…


PUBLIKACJE WG KRAJÓW w których się specjalizujemy

Temat mówi wszystko. Tu można zobaczyć co powstaje z naszych wyjazdów do krajów które lubimy to zapraszamy. Jeżeli klikniesz w menu tego działu np. Chorwacja to pojawi się zbiór wszystkich podstawowych publikacji jakie popełniliśmy na jej temat. Lista krajów jest oczywiście otwarta…


OKŁADKI

Jest taka kategoria w portfoliach i podobno należy się chwalić… no to się chwalimy…


Reklama, RADIO, TELEWIZJA, inne…

Od czasu do czasu robimy zdjęcie do reklamy, ale też samo udzielamy się w programach radiowych i telewizyjnych. 

Np. naszych audycji radiowych możecie posłuchać w: O NAS na portalu Małego Podróżnika. Tam też są wybrane nasze publikacje o rodzinnym podróżowaniu.


NAGRODY i WYRÓŻNIENIA

Zdarza się, że nie tylko czytelnicy lubią nasze publikacje ale i dostajemy różne branżowe nagrody np. za najlepszą książkę roku… 😀


www_strony_138px

NASZE STRONY INTERNETOWE

Zobacz jakie serwisy internetowe prowadzimy.


(c) TravelPhoto.pl