POKAZY MULTIMEDIALNE

POKAZY MULTIMEDIALNE DLA DZIECI

Pokazy multimedialne dla dzieci

Nasze pokazy dla najmłodszej publiczności od przedszkola do liceum. Czas trwania 35 minut by zmieścić się w godzinie lekcyjnej i był czas na rozmowę z autorami. Komentarz na żywo dostosowany do grupy wiekowej. Gdzie będziemy z naszymi pokazami sprawdzić można na portalu Małego Podróżnika – www.malypodroznik.pl. Posiadamy własny sprzęt projekcyjny (projektor Full HD, mikrofony bezprzewodowe, nagłośnienie), więcej o warunkach technicznych prosimy o przeczytanie tutaj: warunki techniczne prezentacji. Niżej opisy i trailery pokazów. Przy pokazie są gotowe materiały do pobrania takie jak plakat, opis. Plakat JPG jest formatu A4 plakat w formacie PDF może być drukowany również w wielkości A3.


SZWECJA- Na spotkanie z Pippi (pokaz w wersji dla dzieci)

 

Wędrówka po Szwecji śladami bohaterów słynnych powieści dla dzieci. Trochę ciekawostek o Szwecji i dopływamy do Karlskrony, gdzie poznamy historię “Cudownej Podróży” Selmy Lagerlof, po czym udamy się na spotkanie z Astrid Lindgren. Odwiedzimy Vimmerby gdzie dorastała. W parku rozrywki jej imienia odtworzono świat w miniaturze z jej powieści. W Sevedstorp, które było pierwowzorem literackiego Bullerbyn i zagrodzie Katthult gdzie kręcono przygody Emila ze Smalandii wcielimy się w literackich bohaterów. Do tego średniowieczny zamek w Kalmar, spotkanie z łosiem, las trolli, farma zabawy oraz spacer po dnie morza w Karlskronie.

Czas 35 minut. Dla przedszkoli i klas 1-3 szkoły podstawowej.

Do pobrania:

• plik ZIP 

plakat


NAMIBIA – przez pustynię i busz (pokaz w wersji dla dzieci)

 

Poznajemy Afrykę na bazie naszej wyprawie do Namibii. Komentarz dostosowany w zależności od grupy wiekowej – dla przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum. Podczas pokazu dzieci poznają najstarszą i najpiękniejszą pustynię świata – Namib. Odwiedzają Buszmenów i Himba, jedne z najciekawszych i niezwykłych plemion Afryki. Poznają afrykańskie zwierzęta w Parku Narodowym Etosha. W poznawaniu Namibii pomagają Michał i Staś, dzięki czemu dzieci widzą iż można tam dotrzeć i mieć ciekawe przygody nawet mieszkając w Polsce. Pokaz nie ma scen nagości i przemocy.

CZAS TRWANIA: 35 minut. Dla: dzieci ze szkół podstawowych.

Do pobrania: • plik ZIP 

plakat


AZJA – Dzień w Azji (pokaz w wersji dla dzieci)

 

Azja to kontynent fascynujący swą kulturą i tradycjami. Niczym dawni podróżnicy wyruszymy na spotkanie z mieszkańcami kilku krajów, by poznać ich życie i zwyczaje. Dowiemy się po co w Chinach powstał Wielki Mur oraz jak zjeść zupę pałeczkami, w Birmie poznamy życie dzieci w górskich wioskach oraz weźmiemy udział w ceremonii wstępowania do klasztoru (a także znajdziemy klasztor skaczących kotów!), zaś w Indonezji przekonamy się, czy małpy mogą mieć swoją świątynię i gdzie rośnie ryż. Poznamy też życie dzieci mieszkających obok świątyń Angkoru w Kambodży, a w Tajlandii znajdziemy oswojone słonie i targ na wodzie.

CZAS TRWANIA: 35 minut. Dla: dzieci ze szkół podstawowych.

Do pobrania:

• plik ZIP
plakat


POLSKA NAJ! – (pokaz w wersji dla dzieci)

 

Czy Polska jest NAJ? Oczywiście! Znajdziemy tu miejsca absolutnie wyjątkowe takie jak dom unoszony przez balony, krzywą wieżę (a nawet dwie!), czy też wioskę gdzie mieszka więcej bocianów niż ludzi. Dowiemy się jak mała jest najmniejsza książka świata, czy da się zrobić rzeźby z 1 zapałki i gdzie rośnie Krzywy Las. Popłyniemy statkiem po trawie, odwiedzimy najstarszą puszczę, wpadniemy (na chwilę!) w depresję i dotkniemy środka Europy. Odwiedzimy też niezwykłe pomniki: Chrząszcza w Szczebrzeszynie, Smoka Wawelskiego w Krakowie i Koziołka Matołka i inne. Poznamy też tajemnice zamku Krzyżtopór i znajdziemy Lustro Twardowskiego.

CZAS TRWANIA: 38 minut. Dla: dzieci ze szkół podstawowych.

Do pobrania: • plik ZIP

plakat


EGIPT – W kraju faraonów i rybki Nemo (pokaz w wersji dla dzieci)

 

Opowieść o jednej z najbardziej fascynujących cywilizacji świata. Znajdziemy pierwszą piramidę i dowiemy się jak powstawały te imponujące budowle, poszukamy skarbu w Dolinie Królów, wejdziemy do budowanej przez tysiąc lat świątyni Amona i poznamy egipskich bogów. Wyruszymy feluką na rejs po Nilu i dowiemy się jak przepowiadano jego wylewy. Odnajdziemy papirusy, poznamy tajemnice hieroglifów zwiedzimy Muzeum Mumii i współczesną stolicę: Kair.

CZAS TRWANIA: 35 minut. Dla: dzieci ze szkół podstawowych.

Do pobrania:

• plik ZIP
plakat


POLSKA – Wielkanocne tradycje (pokaz w wersji dla dzieci)

 

Wielkanoc to czas barwnych tradycji obchodzonych w całej Polsce. Na początek poznamy wielkanocne symbole, a później ruszymy w podróż po Polsce by zobaczyć jak w różnych regionach Polski Wielkanoc jest obchodzona. W Niedzielę Palmową zobaczymy najbardziej kolorowe palmy we wsi Łyse na Kurpiach, najwyższe w Lipnicy Murowanej oraz spotkamy Pucheroki w Bibicach. Zobaczymy jak różnorodne potrafią być pisanki oraz jakie są techniki ich wykonywania. W Krakowie weźmiemy udział w mszy z udziałem Arcybractwa Męki Pańskiej w kościele franciszkanów. Wielki Tydzień to czas Theatrum Sacrum w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Górce Klasztornej. Odwiedzimy też Turki w Dolinie Sanu by zobaczyć niezwykłe straże przy Grobie Pańskim zaś w poniedziałek wielkanocny wyruszymy w Procesji Stu Koni na Opolszczyźnie.

CZAS TRWANIA: 35 minut. Dla: dzieci ze szkół podstawowych.

POKAZ + mini warsztaty o… jajkach

Jajko jest jednym z symboli Wielkanocy. To także niezwykłe dzieło przyrody. Czy wiesz, co wspólnego ma jajko z akweduktami? Czy jajko może skakać i czy łatwo jest je zgnieść? Co oznacza „jajko Kolumba” oraz jak rozpoznać (bez rozbijania!) które jajko jest ugotowane na twardo, a które surowe? Jakie są przysłowia (i wiersze!) związane z jajkiem i czy są zabawy związane z jajkami?

CZAS TRWANIA: 45 minut pokaz + mini warsztaty

Do pobrania:

• plik ZIP

plakat


Pokazy multimedialne na wielkim kinowym ekranie i nie tylko!


POKAZY MULTIMEDIALNE – menu

ZOBACZ: Warunki techniczne prezentacji